Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Islám a duch Antikrista

17. 07. 2017 22:41:18
Duch Antikrista popírá, že Boží Syn se stal člověkem, aby vykoupil a spasil lidi přitom se ale ohání vnější zbožností a jakoby morálností. Na islámu se to projevuje např. tzv. skromností žen v oblíkání, důrazem na rodinu atd.

Týden co týden se stupňuje počet různých fundovaných, zaručeně vědeckých článků, studií a výzkumů s jedním společným jmenovatelem – a tím je snaha postavit islám jako náboženství i jako kulturu do příznivého světla a utišit veřejnost tvrzením, že nehrozí žádné velké nebezpečí v důsledku masové imigrace muslimů do Evropy. (Např. články: „Integrace muslimů u nás není problém. S Čechy pracují i pijí, ukázal výzkum“; „Íránky za volantem odkládají hidžáb. Jste na veřejnosti, láteří mravokárci“; „Dívky v Saúdské Arábii se dočkaly změny, ve škole jim přibude tělocvik“; Ekonomičtí migranti jsou mýtus. 80 % lidí do Evropy prchá, tvrdí zpráva“) Už sám fakt, že je zde intenzivní snaha skrze média uklidnit veřejnost nepochybně svědčí o skutečnosti, že valná část české společnosti je imigrační vlnou zejména muslimů znepokojena. Jsou tito lidé znepokojeni právem nebo ne?

Islám přináší mnohé pozitivní hodnoty: starost o cudnost, důraz na rodinu, mnohodětnost, smysl pro pořádek, věrnost slovu, plnění závazků. Islám prý znamená pokoj. Muslimové se, podobně jako židé, zdraví přáním pokoje. Tak je to aspoň muslimy i jejich našineckými obdivovateli prezentováno. Pravda, nemluví se už o tom, že pokud toto platí, tak určitě jenom v rámci muslimské komunity, ve vztahu muslim – nemuslim tam už je to trochu jiné... Jak říká Alexandr Tomský (https://video.info.cz/strunc/lovit-uprchliky-z-more-je-blaznovstvi-neziskovky-si-z-toho-udelaly-byznys-tvrdi-tomsky-12684.html), křesťanství se na „hříšníka“ vždy dívá jako na potencionálního kajícníka, křesťan si přeje obrácení hříšníka, muslim spíš jeho smrt. Křesťan se usiluje jinověrci pomoct, aby sám ze své vůle přijal pravdu, muslim ho k tomu nutí – protože islám nezná skutečnou důstojnost člověka, která je v jeho mravním svědomí, v svobodě rozhodnutí.

Přesto islám prezentuje jmenované morální hodnoty a takříkajíc se jimi pyšní a vyčítá Evropanům a Američanům jejich nemorálnost. Sekularizovaní Evropané, a Češi obzvlášť, jsou ale velmi alergičtí na „pámbíčkářské“ pokrytectví. Je v nich zakořeněná ta hluboce křesťanská hodnota osobně zodpovědného mravního svědomí. Chápou, že smyslem mravní zodpovědnosti není ani tak plnit vnější morální normy, ale především plnit je dobrovolně z lásky k Bohu a bližnímu.

Islám je pravý opak: tam jde o vnější splnění norem, které jsou navíc úmyslně nastaveny tak, aby to hříšné lidské nátuře vyhovovalo, aby člověk vlastně nemusel bojovat sám se sebou. Přitom se takovému bezbožnému životu dá náboženský nátěr k utišení a otupění svědomí. Toto je přesně duch Antikrista. Pravdivé křesťanství, pravdivé evangelium je dobrá zpráva pro špatné lidi. Evangelium ukazuje hříšníkům, že jsou skrz naskrz špatní a zlí lidé, kteří se mohou zachránit jen milostí Boží v Ježíši Kristu, protože On trpěl a zaplatil za moje hříchy. Muslim a kdokoliv s duchem Antikrista (např. ariánští jehovisté) nevěří, že Ježíš je Boží Syn, který se stal člověkem, aby zemřel místo mě, protože si nechtějí připustit, že jsou tak zlí a špatní, že bylo potřeba, aby se Bůh stal člověkem a trpěl za nás v lidském těle, abychom mohli být zachráněni. Když se ale nepřipouštějí pravdu o velikosti své viny, neznají ani nekonečnou velikost a svatost Boží, a jejich pojem Boha je nesprávný.

Proto se islám (a stejně i jehovisté) honosí svojí zevnější morálností, protože oni hledají spravedlnost, která je z nich samých, z jejich lidské síly a odmítají tu spravedlnost, kterou dává sám Bůh. Za tou „jejich silou“ žít tzv. spravedlivě, je ale síla ducha pýchy, pyšného anděla, který se nechce sklonit před Synem Božím, ale staví se na jeho místo. A to je cesta Antikrista – on nejen že je proti Kristu, ale on se staví na místo Krista, a přesně to dělá i duch Koránu. Svou úlohu, postavit se na místo Krista, být náhražkou za skutečné spasení, chce islám uskutečňovat i zde u nás. Proto se naší sekularizované společnosti prezentuje jako náboženství pokoje a bere si všechny ty morální masky, aby se pro naše tuzemské neznabohy stal náhražkou evangelia a skrze svůj ariánský blud jim vzal možnost obrátit se ke Kristu.

Autor: Stanislav Cigánek | pondělí 17.7.2017 22:41 | karma článku: 18.50 | přečteno: 464x

Další články blogera

Stanislav Cigánek

Mýty a nemýty - džihádysti hrají si

Europoslanec Tomáš Zdechovský věří na mýty o ekonomických migrantech. Svou "víru" podkládá vlastní zkušeností i solidní analýzou.

18.7.2017 v 23:04 | Karma článku: 12.65 | Přečteno: 372 | Diskuse

Stanislav Cigánek

Papežství – 2. část – Řím je Babylon

Kdo chce být biblický a tvrdí, že římská církev je "babylonskou nevěstkou", ten musí připustit i to, že původně byla nevěstou Kristovou.

10.7.2017 v 21:27 | Karma článku: 7.87 | Přečteno: 215 | Diskuse

Stanislav Cigánek

Ekonomičtí migranti jsou mýtus, ale džihádističtí realita!

Údajný výzkum mate veřejnost nesmyslnými daty! Nezakládá se na "empyrických datech", ale na výpověděch uprchlíků.

9.7.2017 v 19:47 | Karma článku: 33.17 | Přečteno: 980 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Burácející kina

V době, kdy moje o dva roky mladší ségra byla "mazák", protože už chodila na základce do první třídy, na zahradě u babičky zakopla o skleničku a jak pád nemohla vybrat, ještě na ni dupla.

21.7.2017 v 20:02 | Karma článku: 7.64 | Přečteno: 256 | Diskuse

Pavel Hruban

Blahoslavený Hroznata

V letošním roce uplynulo 800 let od smrti blahoslaveného Hroznaty, člena premonstrátského řádu a patrona plzeňské diecéze.

21.7.2017 v 16:49 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 192 | Diskuse

Lucie Pražáková

Damiánův zápisník

Mívali jsme černého kocoura, říkali jsme mu Damián. Damián již několik let prohání se svojí tříbarevnou kamarádkou Lindou duhové myšky v kočičím nebi, před nedávnem jsem však ve sklepě mezi starými krámy našla jeho zápisník.

21.7.2017 v 15:47 | Karma článku: 11.38 | Přečteno: 151 | Diskuse

Milan Šupa

Jsou Slované méněcenná rasa? Z hlediska západu žel ano!

Pro západ jsou Slované stále cosi méněcenné, co mu má sloužit. Západ totiž vždy byl a stále je vůči Slovanům nepřející a nevraživý.

21.7.2017 v 15:15 | Karma článku: 36.37 | Přečteno: 1691 | Diskuse

Libuse Palkova

Muslim-nemuslim, myslím-nemyslím

Někteří škarohlídi tvrdí, že současná migrační vlna může znamenat ohrožení křesťanských hodnot, přirovnávají situaci k boji dobra proti zlu. Snad tak dramatické to nebude, hlavní je myslet pozitivně

21.7.2017 v 9:07 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 828 | Diskuse
Počet článků 28 Celková karma 14.40 Průměrná čtenost 554

Zabývám se katolickou apologetikou, osobností M. Jana Husa a českým reformním hnutím 14/15 st. Články na tato i jiná témata uveřejňuji např. na webu uprkccr.com.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.